Hamar „véget ért” a meccs

Vereséget szenvedett a Félixfürdői Luceafarul Lotus otthonában a Szatmárnémeti Someşul labdarúgó–csapata. A két együttes már a 12. percben beállította a mérkőzés 2–1–es végeredményét.

Hatalmas iramban kezdett a két labdarúgócsapat a Félixfürdői Luceaf[rul Lotus – Szatmárnémeti Someşul találkozón. A III. Liga 6. csoportjának pénteki rangadóján a 12. percben már 2–1 volt az állás, és ekkor mindenki egy gólgazdag mérkőzést várt a két együttestől. Azonban nem így volt. A lendület kicsit alábbhagyott, és a találkozó utolsó sípszójáig már nem változott semmi az eredményjelzőn sem.

A hazaiaknak a Szatmárnémeti Someşul korábbi játékosa, Şuteu már a második percben vezetést szerzett. Egy beadás után a csatár zavartalanul fejelhetett Suciu kapujának hosszú sarkába. A válasz nem váratott sokat magára: az ötödik percben Cosmin Iuhas baloldali beadása után Micaş fejelt az ellenfél kapujába. Ezután egyik csapat sem zárkozott védekezésbe. A bihariaknak nagy szükségük volt mindhárom pontra, a szatmáriak pedig becsületüket akarták védeni. Azonban a 12. percben |ârleát hagyták szabadon a kapu előtt, a Lotus játékosa pedig kihasználva a helyzetet a kapuba rúgta az eléje került labdát.

„A második félidőben többet birtokoltuk a labdát, azonban nem tudtunk veszélyesek lenni az ellenfél kapujára. Azonban engem jobban zavar az, hogy vannak egyes játékosok, akik nem hozzák az utóbbi időben az elvárt teljesítményt. Most inkább arra figyelünk, hogy kivel érdemes komolyabban foglalkozni a követezőben. Aki nem felel meg az elvárásaimnak, az valószínüleg távozni fog a csapattól” – panaszolta a mérkőzés után Dacian Nastai, a Someşul edzője.

A Mikolai Turulra nagyon fontos és nehéz mérkőzés vár. Szombat délután a szintén kiesés ellen kűzdő Balázsfalvi Intert fogadják. A Fehér megyei együttes már pénteken megérkezett Szatmárnémetiben, hogy frissek legyenek a 17 órakor kezdődő találkozón.