Győzelemmel zárt a Szatmárnémeti VSK

Magabiztos győzelmet arattak a kosaras lányok a Craiova ellen
A női kosárlabda A-osztály alapszakaszát egy sima győzelemmel zárta a Szatmárnémeti VSK, a SCM Craiova volt az áldozat. Több mint egy hónap kényszerpihenő után Ane Marie Părău is pályára lépett.

Harminckilenc góllal verte a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a hét játékossal érkező SCM Craiova együttest, az A-osztály alapszakaszának utolsó fordulójában. A Claudia Pop, Orosz Andreea, Amra Mehmedic, Khadijah Whittington, Shanika Freeman felállásban kezdő „piros-fehérek” gyakorlatilag az első negyedben eldöntötték a meccset: a 6. percben már tizennégy volt a különbség (22-8), ebből a hátrányból hármat faragtak az oltyánok (27-16) a negyed végéig. A folytatásban Dan Fleşeriu edző tanítványai teljesen megfeledkeztek a védekezésről, így az ellenfél a 16. percben felzárkózott ötre (34-29), de a nagyszünetig a VSK ismét feltornázta előnyét tízre (41-31).

A negyed órás pihenő után Whittington egymaga, két perc alatt ismét beállította a tizennégyes előnyt (47-33), majd a következő két percben Pop triplája, illetve Whittington és Orosz dupláival huszonegyre növelte előnyét a VSK (54-33). A 25. percben Ane Marie Părău is beállt, aki állkapocs-műtéte miatt több mint egy hónap kényszerpihenő után lépett pályára. A temesvári születésű lányt a szurkolók vastapsa fogadta, aki a harmadik negyed végén négy szabaddobásból hármat értékesített (68-40), majd az utolsó tíz perc elején támadásban is eredményes volt. A kreolbőrű irányító kicsit visszafogottabban játszott, próbálta kerülni az ellenféllel való ütközést (többnyire sikerrel). A 35. percben Fleşeriu lehívta a pályáról Părăut, és a cserét is vastaps kísérte. Nagy Anita és – a 15 éven aluli nagyváradi csapattal bajnok – Diana Moldoveanu is szerephez jutottak, mindketten pontokkal hálálták meg a bizalmat, utóbbi beállította a harminckilences előnyt (86-47), amelyet Mészáros Anita utolsó támadásából szerzett duplával megőrzött a VSK (88-49).

„ A második negyed teljesítményét leszámítva elégedett vagyok a csapat teljesítményével” – mondta a találkozó után Fleşeriu, aki elárulta, még nem akarta pályára küldeni Părăut, viszont a játékos kérésének nem tudott ellenállni. „Szerintem még nem volt felkészülve arra, hogy pályára lépjen. Azt mondta, hogy saját felelősségére akar csatába állni” – folytatta a szakvezető. Szerinte rájátszás első felvonásában, a Gyulafehérvári CSU elleni negyeddöntőben 50 százalék a továbbjutási esély, és a harmadik, fehérvári meccsen dől majd el a továbbjutás kérdése. Hozzátette: a VSK lehet az elődöntős, amennyiben a kvalifikáció a pályán dől el.

A CSU – VSK párharc első találkozóját április 5-én rendezik Gyulafehérváron.

A-osztály, alapszakasz, 30., utolsó forduló: Szatmárnémeti VSK – SCM Craiova 88-49 (27:16, 14:15, 25:9, 22:9). VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Pop (18, 3, 9), Mehmedic (5, 4, 6), Moldoveanu (4, 0, 0), Orosz (15, 1, 2), Mészáros Anita (8, 7, 3), Szmutku (0, 0, 2), Nagy (2, 0, 0), Giurgiu (0, 1, 0), Mészáros Izabella (0, 1, 0), Whittington (17, 11, 1), Părău (5, 1, 2), Freeman (14, 11, 1). További eredmények: Aradi ICIM – Rapid 82-57, Sportul Studenţesc – Bukaresti Olimpia 80-52, Kolozsvári U – Gyulafehérvári CSU 47-92, BCT Alexandria – Marosvásárhelyi Nova Vita 58-65, CSM Târgovişte – Nagyváradi U VSK 105-39, Sepsiszentgyörgyi Bball 6 Sepsi BC – Brassói Olimpia 46-72, Temesvári Danzio – Poli Iaşi 85-54. A bajnokság alapszakaszának végeredménye: 1. Târgovişte 57 pont/29 mérkőzés, 2. ICIM 57/30, 3. Gyulafehérvár 55/30, 4. Nova Vita 53/30, 5. Alexandria 52/30, 6. SZATMÁRNÉMETI 52/30, 7. Craiova 48/30, 8. Temesvár45/29, 9. Sportul 45/30, 10. Brassó 40/29, 11. Kolozsvár 38/30, 12. Rapid 37/29, 13. Olimpia 36/30, 14. Nagyvárad 34/30, 15. Iaşi 32/29, 16. Sepsi 27/27. Play off, negyeddöntők: Târgovişte – Temesvár, ICIM – Craiova, GYULAFEHÉRVÁR – SZATMÁRNÉMETI, Nova Vita – Alexandria. Play out: Sportul – Sepsi, Brassó – Iaşi, Kolozsvár – Nagyvárad, Rapid – Olimpia.