Győri ETO – Oltchim 30–27

Első BL–vereségét szenvedte el az Oltchim Rm. Vâlcea női kézilabdacsapata: Gheorghe Tadici együttese a Bajnokok Ligája középdöntőjének 3. fordulójában Győrben, az ETO–től kapott ki 30–27–re.

A győriek viszont továbbra is veretlenek, a románoknak viszont nem szabad többet botlaniuk, ha tovább akarnak jutni.

A telt ház előtt rendezett mérkőzésen egyébként a hazaiak végig vezettek. A 21. percben hét góllal is vezettek a magyar lányok, a szünetre azonban az Oltchim felzárkozott, és 16–13–as állásnál mentek pihenőre a csapatok. A második félidőben sem váltzok semmi Tadici csapatának játékán: ellentámadásokat és hétmétereseket hagy ki Nichita és Maier, de a védelem sem állt a helyzet magaslatán. Hiába Hutupan bravúros védései, a győriek kiméletlenek voltak, és valamennyi támadáskor veszélyesek voltak. Tadici „szerenécsjére” a magyarok nem tudtak hét gólnál nagyobb előnyre szert tenni, a végére viszont már nem volt elég ideje az Oltchimnak, hogy szorosabbá tegye ez eredményt.