Futsal: Dötetlen Csehországban

Döntetlennel zárt a román futsal–válogatott Csehországban, a világbajnokság pótselejtezőjének első mérkőzésén. Jakab Zoltán szövetségi kapitány legénysége a házigazda csehekhez hasonlóan az első félidőben rengeteg helyzetet hagyot ki.

Mindkét oldalon egy-egy kapufát is jegyeztek, majd a második félidőben a gólok is megszülettek: a csehek gólját követően a román kapitánya, Robert Lupu vette be az ellenfél kapuját.„Elvileg nekünk kedvez ez az eredmény. Hazai pályán győznünk kell, és akkor ott leszünk a vb–n” – nyilatkozta Jakab, aki teljes mértékben elégedett volt együttese teljesítményével.A párharc visszavágóját április 15–én fogják rendezni Marosvásárhelyen.A vb-t október 4-19. között Brazíliában rendezik. Futsal vb pótselejtező, első mérkőzésCsehország – Románia 1–1 (0-0)Ukrajna – Magyarország 3–1Fehéroroszország – Oroszország 1-5Spanyolország – Bosznia-Hercegovina 9-1 KésőbbSzlovénia – PortugáliaOlaszország – Horvátország