Fontos győzelem a másodosztályú nyitányon

Erdély – A labdarúgó II. Liga szombat délelőtti nyitányán a – 2006/07-es idény végén az első osztályból kiesett – Pitesti-i Arges volt a szintén újjonc, a harmadosztályból feljutott Nagyszalontai Liberty ellenfele.

A kilencvenből mindössze húsz percet focizó vendéglátó hajdúságiak a nagy kedvel játszó Iambor (19. és 60. perc) két találatával megérdemleten verték 2–1 arányban a semmit sem mutató pitesti alakulatot, amely (Tames a 81. percben szépített) egy talált góllal tette valamivel izgalmasabbá a végjátékot.

Nagyszalontai Liberty–Pitesti-i Arges 2–1 (1–0). Liberty sportközpont, mintegy 500 néző. Gólszerzők: Iambor (19. és 60. p.), illetve Tames (81. p.). Sárga lapok: Rus, Teodorescu, Caciora, illetve M. Stan, Cruceru. Játékvezető: Lucian Dan (Nagyenyed), partjelzők: Mihai Iliescu (Craiova), Gáspár Péter (Temesvár). Szövetségi megfigyelő: Petre Mehedintu (Temesvár). Liberty: Amamoo – Lázár, Rus, Ibric, Lipa – Mândru (53. p. Tegzes) – Iambor (74. p. Bajner), Caciora (79. p. Chis), Teodorescu, Ianc – Bud. Edző: Lorenzo Rubinacci. Arges: Hotoboc – Poenaru, M. Radu, Milosevic, M. Stan – Tames, Cârstea (46. p. Boboaca), Crivac, C. Tanase – Dulcea (65. p. Cruceriu), A. Iordache. Edző: Ionut Badea.