Férfikosárlabda: nem tudott feltámadni a Phoenix

Képsz.:A negyedik meccsen is remekül játszottak a váradi kosarasok, és már készülhetnek az elődöntőre
Képsz.:A negyedik meccsen is remekül játszottak a váradi kosarasok, és már készülhetnek az elődöntőre - © Képsz.:A negyedik meccsen is remekül játszottak a váradi kosarasok, és már készülhetnek az elődöntőre
A mitológia szerint a fészkével saját magát is felgyújtó Főnix madár fiatalként éledt újra hamvaiból, s így sokak számára az örök élet jelképévé vált. Csak erősen hinni kellett varázserejében. A Galaci Phoenix kosárcsapata is megpróbálkozott vele, ám kevés sikerrel…

A galaci csapat is bízott erejében, ám az országos férfikosárlabda bajnokság rájátszásos szakaszában hiába nyert egy csatát a Nagyváradi VSK U-val szemben, mert a háborúban végül alul maradt, mivel a kedd esti harcban képtelen volt újra éledni. Galaci Phoenix–Nagyváradi VSK U 62–81 (20–27, 17–24, 12–18, 13–12). Galaci Duna Sportcsarnok, mintegy 1.000 néző. Játékvezetők: Bogdan Podar, Bukaresti László, Dragoş Barbu. Megfigyelő: Tiberiu Rist. Phoenix: Threatt (22 pont), Petrică, Pesics (1), Treac, Pîrlog (2), Lemyk (12), Rhode (4), Bojovics (21), Sava, Borşa. VSK U: Mandache (5), Barnette (20), Paşca (2), Lucsics (16), Lupusavei (3), Zupan (6), Petrişor (3), Ţibîrnă (11), Nuhanovics (2), Nicolescu (4), Franklin (9).

Erősített a VSK

Nem csak harcosabban, hanem jobban is játszott a váradi legénység mint az elveszített harmadik mérkőzésen, s tizenkilenc pont különbséggel, magabiztosan győzött a házigazdák Duna-parti barlangjában. A váradi csapat korábbi erőssége, Pesics, aki legutóbb csúnyán „megszórta” volt társait, a keddi meccsen 38. percet követően mindössze egyszer(!) talált kosárba, ugyanekkor Barnett, Lucsics és Fraklin remekelt, de mellettük a váradi gárda mind a tizenegy pályára küldött játékosa is szerzett pontot. – Örülök, hogy az apró sérüléssel bajlódó Mandache vállalhatta a játékot, hiszen nagy szükség volt rá – mondta Cristian Achim edző a hazatértüket követően –, mivel Markovics és Baracs is bajba jutottak, de csapatom tagjai kiválóan védekeztek, s mindenki nagyon jól szerepelt. Várnak reánk az elődöntők, amelyek során egyenlő erők küzdenek, és egyetlen eredmény sem számíthat majd meglepetésnek. Az elődöntőket május 4. és 6-án (az első két meccset), május 11. és 13-án, ha pedig kell, 16-án rendezik. A döntő időpontjai: május 21. és 23; május; 28. és 30; és, ha arra szükség mutatkozik: június 2.