Ezüst a kijevi Eb–n

Mihai Covaliu bronzérmét és Stahl Krisztina 6. helyezését túllicitálva a Kijevben zajló Vívó Eb második napján a női párbajtőrözők viadalán Anna Branza (képünkön) ezüstérmet nyert. Jelenleg a világranglista 3. helyén tanyázó bukaresti sportolót a magyar Hormay Adrienn 15–10–re győzte le a döntőben.

Férfi párbajtőrben és női kardban a román szövetség nem indított sportolót az Eb–n (mint már közöltük a szatmári Pop Adrian vizsgaszessziója miatt volt kénytelen távolmaradni a kontinentális viadaltól). Mától a csapatversenyeket rendezik, amelyiken a férfi kardozók, a női tőrözők és a női párbajtőrözők dobogós esélyekkel lépnek pástra.
Kijevben az Európai Vívó Szövetség (EEC) kongresszusán megszületett a döntés, miszerint Magyarország rendezheti meg a 2009–es U–23–as Európa–bajnokságot. Mint ismeretes az EEC 2008–ban indította útjára az U–23–as versenyzők kontinensviadalát, melynek az idén Monza adhatott otthont.

A kommentelés opció, a jó magaviselet kötelező! Moderációs elveinket itt olvashatja .