Ez még sokat érhet

A felsőházi remények életben tartásához Zalaegerszegen is meg kellett próbálkoznia a győzelem megszerzésével a Marso-Carmo Suzuki NYKK-nak. A további szerdai eredmények [.pdf – 60KB]

Ami azt illeti, nem is megszeppent nyuszi módjára kezdett a nyíregyházi élvonalbeli férfi kosárlabda-csapat, így az első negyedet előnnyel zárta.

A folytatás még jobban alakult: Sitkuék olyan érett csapatjátékkal rukkoltak elő, amelyre Horváth Imre edző régóta vágyik. A pazar védekezésről a nagyszünetig kapott 31 pont árulkodik, így aztán félidőben tizenöt pont volt a vendégelőny.

Elég volt egy kisebb hullámvölgy, és máris a nyíregyháziak nyakán loholt a Zete. Az utolsó etap előtt már csak egy ponttal vezetett az NYKK, sőt, a zalaiak egyszer ki is egyenlítettek (62–62).

A vezetést azonban nem tudták átvenni, és ez sorsdöntőnek bizonyult, hiszen a végjátékban ismét olajozottan működött a nyíregyházi gépezet, és a támadásbefejezést siettető hazaiakra közel 20 pontot vertek az utolsó percekben. Ez a győzelem még nagyon sokat érhet!

Jegyzőkönyv

ZTE–Marso-Carmo Suzuki NYKK 65–82 (19–23, 12–23, 26–12, 8–24)
Zalaegerszeg, 400 néző, v.: Bodnár, Kapitány, Gelencsér.
ZTE: Simon L. 5, Hart 20, Simmons 7, Edmondson 8, Keresztes 14. Csere: Hoffmann 2, Csaplár Nagy 6/3, Cseszlai 3/3, Baki. Edző: Kis Attila.
NYKK: Savic 19, Dasics 12, Petrovic 10/6, Sitku 16/3, Scott 18/9. Csere: Simon N. 7/3, Boczkó, Kecskés. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 10–9, 15.: 26–33, 25.: 40–56, 35.: 63–70.

Mesterszemmel

Horváth Imre: A mérkőzés nagy részében kiválóan játszottunk, ehhez kellett még a hazaiak kapkodása is. A harmadik negyed mély hullámvölgyével majdnem odaadtuk a meccset az ellenfélnek.

Kis Attila: Helyenként érthetetlenül gyengén játszottunk.