Döntetlen az erdélyi rangadón

<p>A hosszabbítások utolsó pillanatában tudott egyenlíteni hazai közönség előtt a Temesvári FC, a FC Vaslui pedig hazai pályán botlott.</p>

Négy pontra növelte előnyét a labdarúgó I. Liga táblázatában az éllovas Kolozsvári CFR, miután a 28. forduló hétfő esti zárómérkőzésén 1–1–es döntetlent ért el Temesváron. A jó iramú mérkőzés második félideje mozgalmasra sikeredett: Ciprian Deac az 56. percben vezetést szerzett a vendégeknek, a hazaiak pedig a középkezdés után ki is egyenlíthettek volna, de Mansour fejese után a CFR kapusa, Nuno Carlo a gólvonalról mentett. A kolozsváriak a hajrában lassították a játékot, húzták az időt, amiért a hálóőr még sárga lapot is kapott. A portugál kapust egy sportszerűtlen megmozdulásért ki is állított Augustus Constantin, így a mérkőzés hosszabbításában a hátvéd, Cadu védte a CFR kapuját. Kilenc perccel hosszabbított a sípmester, ez idő alatt akadt bőven tennivaló a kolozsváriak alkalmi hálóőrének. Azonban a 98. percben már tehetetlen volt Alexa fejesénél, így a Temesvári CFR egyenlített, így megőrizte esélyeit arra, hogy legalább a Bajnokok Ligája selejtezőit érő második helyet elcsípje a táblázatban.
A nap másik mérkőzésén egyébként meglepetés született, ugyanis a Román Kupa döntőbe jutását kiharcoló, és a tabella 5. helyén tanyázó FC Vaslui hazai pályán szenvedett vereséget a kiesés ellen küzdő U Craiovával szemben. Egyébként ezen a találkozón is ki lett állítva a vendégek kapuja: ifjabb Silviu Lungot a 93. percben időhúzás miatt küldte idő előtt az öltözőbe Robert Dumitru sípmester.