Elszórták a pontokat

A Szatmárnémeti Someşul hazai pályán a Mikolai Turul idegenben szenvedett vereséget.

Csúfos vereséget szenvedett hazai pályán a Szatmárnémeti Someşul: a labdarúgó III. Liga 25. fordulójában a Dacian Nastai, Mircea Bolba edzőpáros legénységét a Szovátai Mobila 1–0 arányban győzte le.

A vendégegyüttes gyakorlatilag az egyetlen veszélyes helyzetüket váltották gólra: Breaz a 16. percben 20 méterről megeresztett lövésénél a Someşul hálóőre, Coman csak néző volt, a labda pedig a kapuba landolt.

Túloldalt pedig szórták a szatmári legények a helyzeteket, de egyszer sem sikerült a kapuba betalálni. Dragoş, Varga és Barbuloviciu ziccereket, tiszta gólhelyzeteket hagytak ki. „Röhögtettük magunkat. Nevetséges, amit a fiúk ma mutattak. Így nem lehet komoly munkát végezni” – panaszolta a mérkőzés után Bolba.

Kiállították Tomát

Nem járt szerencsével tegnap a Mikolai Turul sem: Marosvásárhelyen a a Gaz Metan 2–0 arányban gyöztött Sorin Petric legénységével szemben. Ráadásul a mikolaiak a mérkőzés utolsó negyed óráját emberhátrányban játszották, miután Tomának a 72. percben a második sárga után a piros lapot mutatta fel a játékvezető.

A mikolaiak egyébként egyre nehezebb helyzetbe kerülnek, ugyanis nagy meglepetésre a Nagyváradi Bihor FC II a Nagybányai FC–t verte, a Szilágysomlyón játszó Olimpia FC is begyűjtötte a három pontot.