Elpártolt a szerencse a Turul mellől

A Mikolai Turul Kolozsváron, a Sănătatea otthonában lépet pályára szombaton. „Nem értem, hogy tudta ez a csapat legyőzni a Román Kupában az Aradi UTÁ–t – mondta a mérkőzés után Sorin Petric, a mikolaiak ezdője. – Szörnyen játszottak, és csak a szerencsén mult, hogy győzni tudtak” – folytatta.

Az edző nyilatkozata nem alaptalan, ugyanis a kolozsvári együttesnek a találkozó első félidejében három helyzete volt, igaz, azokat mind gólra váltotta. Ehhez azonban a Turul védelmének hatalmas hibáira is szükség volt. A második játékrészben kapuja elé szorította a kolozsváriakat a Turul. Előbb Dănilă, majd lefujás előtt tíz perccel Cosma talál be, azonban az egyenlítő gól már nem jött, így a mikolai együttes értékes pontokat vesztett Kolozsváron.

Kolozsvári Sănătatea – Mikolai Turul 3–2 (3–0). Turul: Coman – M. Mare, Sándor, Iuhas, Negrean (Tripon 38.), Bodea (Matei 25.), Ţuţuraş, Solomeş, Puţi, Dănilă, Cosma. Edző: Sorin Petric.