Elfogyott az előny

Nem akart győzni a Ghencea Stadionban a Dacia Mioveni a Steaua ellen a román labdarúgó I. Liga 27. fordulójának zárómérkőzésén.

Mi sem bizonyítja jobban ezt, minthogy Sorin Cârţu edző legénysége 75. perceb keresztül egyszer sem veszélyeztette Zapata kapuját, még szöglethez sem jutott. Például, a 70. percben a szögletrúgások aránya 6-0 volt a Steaua javára.Az első gól is egy szögletrúgás után született: Mendoza beívelséére a mioveni–i védök között egyedül Goian ugrott fejelni, a labda pedig az ellenfél kapujába landolt.Nem sokkal később Pepe Moreno növeli az előnyt, és ezzel egyben a mérkőzés végeredményét is beállította.A központi sajtó egyébként tudni véli, hogy Cârţu a mérkőzés előtt együtt ebédelt a Steaua tulajdonosnak, Gigi Becalinak egyik rokonával, Virgillel. Az étterembe üres kézzel érkező Cârţu egy diplomata táskával távozott, a jelenetet pedig a sport.ro riporterei is rögzítették.A 27. forduló eredményei következtében egyébként a Kolozsvári CFR előnye teljesíen elfogyott. Bár a tavaszi idény kezdete előtt még nyolc pont volt az előnye követői előtt, vasárnap estére már csak a jobb gólkülönbségének ksözönheti elsőségét a tabellán. I. Liga, 27. fordulóSteaua – Dacia Mioveni 2–0 (0–0)Gólszerzők: Goian (49. perc), Pepe Moreno (56.)
Ceahlăul Piatra Neamţ – Aradi UTA 1–1 (1–1)g.: Doicaru (36.), illetve Hidisan (37.) Korábban:Kolozsvári CFR – Pandurii Tg. Jiu 1–2Temesvári Stiinta – Kolozsvári U 3–0 Konstancai Farul – Rapid 0–0Gloria Buzău – Sporting Vaslui 1–1Poli Iaşi – Unirea Urziceni 2–3U Craiova – Besztercei Gloria 1–1Galaci Oţelul – Dinamo 0–1

1. Kolozsvári CFR         27     18     5     4     44–21     59

2. Steaua                        27      18     5     4     34–14     59

3. Rapid                          27     14     7     6     40–23     49

4. Dinamo                      27     14     7     6     41–25     49

5. Temesvári Stiinta     27     14     7     6     47–33     49

6. Urziceni                      27     13     10    4     32–19    49

7. FC Vaslui                   27     10     11    6     38–25    41

8. Besztercei Gloria      27      9       9     9     28–32     36