Elfáradtak a vendégek

A váradi együttes hazai pályán fél gőzzel is majdnem harminc pont felett győzte le csíkszeredai ellenfelét
Mintegy negyedórán át hatalmas iramot diktáltak a vendégek, akik azonban nem sokáig bírták a „hajtást” a férfikosárlabda-bajnokság hétfőre halasztott mérkőzésén.

Az A-osztályú férfikosárlabda-bajnokság 13. fordulójának hétfőre halasztott váradi mérkőzésén a csíkszeredaiak idegenlégiósa, Emanuel Dies hét perc alatt tizenhat pontot szerzett, ám rettenetesen elfáradt és ezért le kellett cserélni. A váradi oldalon a beállós szerb fiú, Sasa Topcsov csúcsot döntött: tizenegy akciójából és két szabaddobásból 23 pontot gyűjtött. A pályán huszonegy percet töltött, ezidő alatt nyolc lepattanót is szerzett, és egyetlen labdát sem veszített el! Rekordot állított fel mind pontszerzésben, mind az akcióból szerzett pontok tekintetében és a lepattanók megszerzésében is saját rekordot állított fel. A 31 esztendős kosarazó a meccs első tíz percében egymaga több kosarat dobott, mint a vendégcsapat összes játékosa.

Az edző bizakodik

A váradi győzelem után is bízakodóan szólt a sajtótájékoztatón a vendégek edzője: szerinte csapata jövőre mindenképpen elkerüli a kiesést. Végeredményben: Nagyváradi VSK–Csíkszeredai Perla Harghitei 106–78 (23–16, 32–23, 31–21, 20–18). Antonio Alexe Sportaréna, mintegy 1000 néző. Játékvezetők: Mircea Şerban, Bertalan István, Vlad Potra. Szövetségi megfigyelő: Takács Károly. VSK: Pascu (5 pont), Lázár (13), Hora, Marics (6), Ştefan (2), Paşca (14), Topcsov (23) Pesics (10), Lupusavei (3), Markovics (18), Laviniu (2), Navickas (10). Edző: Cristian Achim. Perla: Roşu (7), Samoila (3), Tucker (27), Filovics (3), Vita, Long (7), Erceg (2), Dies (19), Jakab (8), Pora (2). Edző: Bogdánffy László.

Férfi A-osztály

Az A-osztályú férfikosárlabda-bajnokság 13. fordulójában született eredmények, szombat: Giurgiui ISK–Jászvásári Politehnica 92–47, Piteşti-i BCM U–Rovinari-i Energia 75–78, Otopeni SK–Szászmedgyesi Gaz Metan 69–88, Kolozsvári Mobitelco–Craiovai Egyetem 76–63, Bukaresti VSK–Bukaresti Dinamo 84–70, Temesvári BC–Nagyszebeni Atlassib 101–97; vasárnap: Ploieşti-i Asesoft–Marosvásrhely KK  73–77; hétfő: Nagyváradi VSK–Csíkszeredai Perla Harghitei 106–78.