Elégedetlenek a mikolaik

A harmadosztályú megyei rangadón gólnélküli döntetlen született: Mikolai Turul – Szatmárnémeti Olimpia 0–0. A mikolaiak a játékvezetőket hibáztatták az elvesztett pontokért.

A valamikor szebb napokat megért szatmári labdarúgás jelenleg oda jutott, hogy a harmadosztályú megyei rangadót azok a csapatok játszották Mikolában, amelyek – hogy finoman fogalmazzunk – a tabella második felében tanyáznak, és mindkét gárdának nagy szüksége lett volna a három pontra, hogy nyugodtabban tekintsenek az őszi idényzáró találkozók elé.

Mikolai fölény

Az időjósok által beígért havazás szombaton délután még nem érte el térségünket, a sötét felhők és a jégeső is elkerülte a mikolai pályát, ebből a szempontból szerencsések voltak a játékosok (és a nézők is), de mindez nem kárpótolta a drukkereket a találkozó közepes színvonaláért. Igaz, hogy ebben a mély, felázott pálya is ludas volt, a viztócsákkal tarkított gyepszőnyegen ugyanis nehezen lehetett megszelidíteni a  labdát. Fabian helyzetei után (4., 6) a mikolaiak átvették a játék irányítását, elsősorban  Cosma és Danila voltak veszélyesek, sőt utóbbi a 23. percben be is vette Moldovan kapuját, de a bírók a gólt les címén érvénytelenítették. Az aradi Stamatoiu Constantin döntésén lehetne vitatkozni, ugyanis egy mikolai játékos valóban lesen volt, de a gólszerző Danila, véleményünk szerint nem. A szatmáriak is ébrednek, V. Pop fejese ellenben célt tévesztett. A 30. percben Putot szerelik szabálytalanul a 16–oson belül, de a bíró nem látott okot a bevatkozásra. A félidő végére marad még egy Put–helyzet, de ez is kimaradt.

Szatmári helyzetek, mikolai tűzijáték

Fordulás után a szatmáriak ráléptek a gázpedálra, és megpróbálták a maguk javára eldönteni a három pont sorsát, de Tempfli fejese a kapufa felett hagyta el a játékteret, Schanat ziccerét pedig nagy bravúrral védte Coman (57.). Az elkövetkezőkben inkább mezőnyjáték folyik a pályán, de félidő utolsó tíz percében a Petric–legénység tüzijátékot rendezet Moldovan kapuja előtt: gólhelyzetek percenként adódtak, de ezeket vagy elügyetlenkedték a pirosmezesek, vagy a szatmári kapus mentett, legvégső esetben pedig ott volt a  kapufa…(85. M. Mare).  A 0–0–ás végeredmény egyik csapatnak sem kedvez.

A találkozó végén, a pályáról levonuló mikolai játékosok között Sorin Petric edző kemény hangon bírálta a játékvezetőket, de Dobos István mikolai  polgármester is elégedetlenségének adott hangot: szerinte a Turul jobb volt és megérdemelte volna a győzelmet. De a szatmáriak sem voltak elégedettek a bírókkal, hiszen a síposember nem kevesebb mint hat sárga lapot osztott ki a sárga–kékeknek.

Mikolai Turul: Coman – Tripon, Sándor, Toma, Maier, Juhas, Tuturas, Cosma (79. M.Mare), Put, Danila, Solomes (65. S. Bud). Edző: Sorin Petric.

Szatmárnémeti Olimpia: Moldovan – Batin, Szabó, Téger, Villand (88. Salaman), Schwarzkopf, Dragomir, Tempfli, Shanat., V. Pop, Fabian. Edző: Florin Fabian.