Egyre jobb eredményt érnek el diákjaink

Szatmár megye felzárkózott,
immár negyedik helyet ért el
összesítésben a Mikes Kelemen magyar
nyelv és irodalom tantárgyverseny
országos döntőjén, amit az idei
évben Udvarhelyen tartottak meg.

A Mikes Kelemen magyar nyelv és irodalom
tantárgyverseny országos szakaszát
Udvarhelyen április 14. és 18.
között szervezték meg, melyen
megyénket 20 V–VIII., valamint IX–XII.
osztályos diák képviselte Szabó
Csilla (nagykárolyi Elméleti Líceum)
és Balla Lóránt (nagykárolyi
2–es számú Általános
Iskola) magyartanárok
kíséretében, valamint a
javítóbizottság tagjai voltak
Gál Gyöngyi a magyar oktatásért
felelős szaktanfelügyelő, és
Lovász Erzsébet magyartanár
(Református Gimnázium). A
szaktanfelügyelő elmondása szerint a
tantárgyversenyen kapott tételek
között voltak olyan feladatok, melyről azt
gondolták, hogy könnyűek, ám a
kidolgozott tételek nem ezt mutatták.
Azokról a feladatokról, melyekről azt
gondolták, hogy nehézségeket okozhat a
tanulók számára, meglepő
módon jól oldották meg azokat.
Különböző különdíjakat
is kaptak a versenyzők kreativitásukért,
vagy éppen
teljesítményükért. Amint azt
megtudtuk idén megyénk tanulói jobban
teljesítettek, mint az elmúlt évben,
valamint Szatmár megyek országos
összesítésben a negyedik helyen
végzett — megelőzve Kolozs megyét,
mely eddig mindig előttünk járt.


A Mikes Kelemen tantárgyverseny országos
döntőjének eredménye:


III. Enyedi Bálint (VII. osztály,
nagykárolyi 3–as számú
Általános Iskola) —
felkészítő tanár: Hargitay
Erzsébet, Erdős Kinga


III. Tenkei Boglárka Lilla (XI. osztály,
nagykárolyi Elméleti Líceum) —
felkészítő tanár: Putovici
Tünde


III. Komlódi Kinga (X. osztály,
nagykárolyi Elméleti Líceum) —
felkészítő tanár: Szabó
Csilla


Dícséret:


Hartman Erna (VII. osztály, nagykárolyi
1–es számú Általános
Iskola) — felkészítő tanár:
Belényi Andrea


Prém Ingrid (XII. osztály, nagykárolyi
Elméleti Líceum) —
felkészítő tanár: Szabó
Csilla


Hadházi Zsuzsanna (IX. osztály, Hám
János Római Katolikus Iskolaközpont)
— felkészítő tanár: Czier
Andrea


Akkermann Kinga (V. osztály, nagykárolyi
3–as számú Általános
Iskola) — felkészítő tanár:
Hargitay Erzsébet, Erdős Kinga


Kostyál Maskulik Ditta (IX. osztály,
Hám János Római Katolikus
Iskolaközpont) — felkészítő
tanár: Czier Andrea


Mali Dorottya (VIII. osztály, Református
Gimnázium) — felkészítő
tanár: Varga Bressel Christiane


Communitas Alapítvány
kreativitásért járó
különdíja:


Anderco Kinga (VI. Osztály, Hám János
Római Katolikus Iskolaközpont)
felkészítő tanár: Szász
Anikó


Garda Iingrid (XI. osztály, Kölcsey Ferenc
Főgimnázium) —
felkészítő tanár: Pataki
Enikő


Tamási Áron Alapítávny
és az RMPSZ közös díja:


Komlódi Kinga


Tenkei Boglárka Lilla


Marin Preda Líceum díja:


Enyedi Anna Regina (X. osztály, nagykárolyi
Elméleti Líceum) —
felkészítő tanár: Szabó
Csilla


dr. Verestóy Attila szenátor
díja:


Szűcs Ágota (XII. osztály,
nagykárolyi Elméleti Líceum) —
felkészítő tanár: Szabó
Csilla