Akt.:
Vereséget szenvedett a Loki
Vereséget szenvedett a Loki - © Fotó: Molnár Péter
Debrecen – Nagyot küzdött a Loki, de a papírforma felboríthatatlan volt.

A DVSC-TVP a bajnoki címvédő Győri Audi ETO-t fogadta a K&H női kézilabda liga 14. fordulójában. Hazai oldalon a meghatározó játékosok közül a nemrég megsérült Lotte Grigelt mellett az együttes házi góllövőlistáját vezet Anna Punyko is hiányzott, őt betegség tartotta távol a pályától, helyettük az egyaránt fiatal Zelizi Fanni, Borgyos Panna duó került a meccskeretbe. A vendégektől három nagy nevű játékos hiányzott: Anja Althaus, Eudarda Amorim és a nemrég megsérült Nora Mörk játékát kellett nélkülöznie Ambros Martin vezetőedzőnek. Mörköt az Érdről villámsebességgel átigazolt spanyol válogatott jobbátlövő, Mireya González helyettesítette. A debreceni szurkolók a Lokit sújtó példátlanul súlyos büntetés elleni tiltakozásul az első félidőt néma csendben tekintették meg.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fotó: Molnár Péter

Kihagyott helyzetekkel kezdődött a találkozó, Jelena Deszpotovics törte meg a gólcsendet. Türelmesen, és jól játszott a Loki, ennek eredményeképpen 7–4-es állásnál Ambros Martin időt kért, amely jó hatással volt a vendégekre: egy 8–0-s rohammal állva hagyta a Debrecent a Győr (7–12). Vida Gergő hiába kért időt, az sem segített, a Loki tizenkét percig képtelen volt bevenni a jól védő Kiss Éva kapuját. Az első félidő utolsó pár percére leült a játék, így hatgólos vendégvezetésnél vonultak pihenőre a csapatok (9–15).

Megjött a hangerő

A hazai ultrák ígéretükhöz híven a második félidőben teli torokból biztatták az övéiket, így jó hangulatban folytatódott a találkozó. A folytatásban is maradt nagyjából az első félidőben kialakult különbség, a BL-győztes szupersztárok 9-10 góllal vezettek végig.

A mérkőzés zárásához közeledve felváltva potyogtak a találatok, ám megszorongatni már nem sikerült jobban a győrieket: a végeredmény 23–33 lett.

HBN

A tények

DVSC-TVP-GYŐRI AUDI ETO 23-33 (9-15)

Főnix Csarnok, 5500 néző, v: Hantos, Rózsahegyi.

DVSC: Horváth-Pásztor, Lajtos (kapusok), Borgyos 3, Csáki 1, Despotovic 4, Hajduch 1, Hársfalvi 1, Jezsikava 4 (3), Pálsdóttir, Pénzes, Sirián 2, Tóvizi 3, Vantara-Kelemen 1, Varsányi 1, Zelizi 1, Zemfirescu 1.

GYŐR: Kiss É., Grimsbö (kapusok), Afentaler 2, Bódi, Broch 1, Fodor 3, Gonzalez Alvarez 1 (1), Görbicz 1, Groot 7 (3), Hansen 5, Knedlikova 3, Oftedal 4, Pál 2, Puhalák 1, Tomori 3, Varga E.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4.

Vida Gergő: Látszott, hogy nehéz periódusban vannak, sok mérkőzéssel a hátuk mögött. Tisztességes meccset játszottunk velük.

Ambros Martin: Kemény mérkőzés volt a mai, egy nagyon jó csapat ellen, még akkor is, ha két komoly sérültjük is van. Remek munkát végeztek.