Döntetlent játszott Bukarestben a Szatmárnémeti VSK

Pontokat szerezhetett volna Bukarestben a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, azonban a körülményeket tekintve még az is bravúrnak tekinthető, hogy a Palkó János és Nicolae Istrate edzőpáros legénysége döntetlent húzott ki a fővárosban a CSM elleni bajnokin.

A szatmári legénység remek első félidőt produkált. A 20. percben már 9–12 arányban vezetett a VSK, a vendéglátók csak futni tudtak az eredmény után. A három gól különbséget a szatmári legénység a szünetig megőrizte (14–17), fordulás után viszont egészen másként festett a játék. A Ciobanu, Georgescu, Savenco, Stamate válogatott négyessel felálló CSM, és a „CSM–rajongó” târgoviştei Harabagiu, Stănescubírópáros segítségével is a bukarestiek hamar felzárkóztak. A 33. percben még 16–17–es VSK–előnyt mutatott az eredményjelző tábla, öt perccel később viszont már 20–18–ra vezetett a CSM. Ezútán kiegyenlített lett a játék, a 43. percben még 22–22 volt az állás, viszont kettős emberhátrányt kihasználva a 46. percben ismét kettővel vezettek a bukarestiek (25–23). Hat perccel a vége előtt ismét a VSK került előnybe (27–28), viszont a játékvezetők nem engedték, hogy a szatmáriak a tízedik győzelmüket is begyűjtsék, így a meccs 29–29–es döntetlennel zárult, amelynek elsősorban Dragoş Dobrescu, a házigazdák edzője örülhetett. Igaz, a meccs végén Palkó is azt mondta, jó az egy pont. „. Nyilván örülünk az egy pontnak is. Akármelyik csapat győzhetett volna ezen a meccsen. A második félidőben a házigazdák élvezhették a »Bukarest–párti« játékvezetői segítséget is, rajtunk pedig egy kicsit kiütött a hosszú utazás fáradsága. Másrészt egy nagyon erős csapatta álltunk szemben, felnőtt és korosztályos válogatott játékosaik vannak a keretükbe. Mindezek tekintetében gratulálnom kell a csapatomnak a döntetlenért is. Nézzük a pozitív oldalát is ennek az eredménynek, ugyanis pontot szereztünk” – mondta a sportigazgató.

A VSK–nak ez volt a második döntetlenje ebben az idényben, miután tavaly ősszel a Nagyváradi VSK otthonából is csak egy ponttal jött haza a szatmári legénység.

Eredmények

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, 18. forduló

Bukaresti CSM – Szatmárnémeti VSK 29–29 (14–17).

VSK: Teremi, Panazan – Surducan 6 gól, Timofte 5, Vizsbovszkij 1, Şavlovschi 8, Mateaş 4, Várady 1, Savic 3, Liberţ 1, Oláh, Munea, Bejenariu, Mateş.