Döntetlen és biztos továbbjutás

A negyedik, de még továbbjutást érő helyen végzett a Nagyváradi Leonardo VSK a vízilabda Euroliga első selejtező fordulójának berlini tornáján. A C csoportot a horvátok nyerték.

Gyengébb gólaránya miatt a negyedik helyen végzett Berlinben a vizilabda Euroligába benevezett román bajnok Nagyváradi Leonardo VSK, ám így is magabiztosan jutott a sorozat következő fordulójába. A papírformának megfelelően, a torna kimagaslóan két legjobb csapata a horvát Sibenik és a házigazda Spanda 04 szerezte meg az első, illetve a második helyet, míg a harmadik a spanyol Sabadell lett, amely jobb gólarányának köszönhette, hogy felfért a képzeletbeli dobogóra, letolva onnan a Leonardót. Egyébként a két utóbbi gárda a vasárnapi zárófordulóban találkozott egymással, és kiegyensúlyozott négy negyed után 8–8-as döntetlenre mérkőztek.

Ridzyk a gólkirály

Ami a váradi alakulatot illeti, a fiúk három győzelem (24–11 a cseh Fezko Strakonice, 31–4 a portugál ADN De Portinao és 10–7 az ukrán Marijupol ellen) mellett egy döntetlent (8–8 a Sabadellel) és két vereséget (5–13 a Sibenik és 8–16 a Spandau 04 ellen) könyveltek el a németországi seregszemlén. A VSK legeredményesebb játékosának Ridzyk Zoltán bizonyult, aki 17 alkalommal volt eredményes, őt a 16 gólt szerző Gheorghe Dunca, illetve az egyaránt tizenegyszer „beköszönő” Cosmin Baidoc és Ramiro Georgescu követte a sorban. A Leonardo további gólszerzői: Andrei Cre\u, Kádár Kálmán és Zentai Tamás egyaránt 6, Drago§ Ungurianu és George Tarnove\chi 4-4, Mircea M[lai 3, valamint Marcel Ha§a§ 2. S hogy teljes legyen a kép a Leonardoban a következők kaptak helyet: Kuna Péter, Barát Ferenc, Dorin Cre\u – kapusok; Flaviu M[nucu, Bogdan Câmpianu és Alexandru Popoviciu – mezőnyjátékosok.