Csúnya, és gyors búcsú az UEFA Kupából

Románia – Kalandszerű volt a Kolozsvári CFR első UEFA Kupa–szereplése: miután hazai pályán 3–1–es vereséget szenvedett a labdarúgó UEFA Kupa 2. selejtező–fordulójának első mérkőzésén, a ciprusi visszavágón gólnélküli döntetlent játszott az Anortoszisz Famaguszta otthonában.

A Larnakában rendezett mérkőzésen bár jobban játszott Ioan Andone edző legénysége, az összeszokottság hiánya rányomta bélyegét a CFR játékára.

Búcsúzott a sorozattól a Galaci Otelul is, aki hazai pályán ért el 0–0–ás eredményt a Lokomotiv Szófiával szemben.

Így két cspaat képviseli majd Romániát az UEFA Kupa főtábláján. A Rapid, mint Román Kupa–győztes játszhat az első fordulóba, míg a Dinamo a BL harmadik fordulójából esett ki.

Az első forduló sorsolása hamarosan kezdődik Monte Carloba.

 

UEFA Kupa–selejtező, 2. forduló, visszavágók:

Helsingborg (svéd)-Drogheda United (ír) 3-0 (továbbjutott: a Helsingborg 4–1–es összesítéssel)

OB Odense (dán) – Dinamo Minszk (fehérorosz) 4–0 (tj: az OB Odense 5–1–es összesítéssel)

Rapid Wien (osztrák) – Dinamo Tbiliszi (grúz) 5–0 (tj.: a Rapid Wien kettős győzelemmel, 8–0–ás összesítéssel)

Zrinski (bosnyák) – Rabotnicki (macedón) 1–2 (tj.: a Rabotnicki 2–1–es összesítéssel)

Belchatów (lengyel) – Dnipro (ukrán) 2–4 (tj.: a Dnipro 5–3–as összesítéssel)

Sampdoria (olasz) – Hajduk Split (horvát) 1–1 (tj.: a Sampdoria 2–1–es összesítéssel)

Blackburn Rovers (angol) – MyPa (finn) 2–0 (tj.: a Blackburn Rovers kettős győzelemmel, 3–0–ás összesítéssel)

Hamburger SV (német) – Budapest Honvéd 4–0 (tj.: a Hamburger SV 4–0–ás összesítéssel)

Hapoel Tel Aviv (izraeli) – Siroki Brijeg (bosnyák) 3–0 (tj.: a Hapoel Tel Aviv kettős győzelemmel 6–0–ás összesítéssel)

Fredrikstad (norvég) – Hammarby (svéd) 1–1 (tj.: a Hammarby 3–2–es összesítéssel)

Galatasaray (török) – Slaven Belupo (horvát) 2–1 (tj.: a Galatasaray kettős győzelemmel 4–2–es összesítéssel)

Häcken (svéd) – Dunfermline (skót) 1–0 (tj.: a Häcken 2–1–es összesítéssel)

Standard Liege (belga) – Käerjeng (luxemburgi) 1–0 (tj.: a Standard Liege kettős győzelemmel 4–0–ás összesítéssel)

Sion (svájci) – Ried (osztrák) 3–0 (tj.: a Sion 4–1–es összesítéssel)

AaB Aalborg (dán) – HJK Helsinki (finn) 3–0 (tj.: az AaB Aalborg 4–2–es összesítéssel)

Liteksz Lovecs (bolgár) – Besa Kavaje (albán) 3–0 (tj.: a Liteksz Lovecs kettős győzelemmel 6–0–ás összesítéssel)

CSZKA Szófia (bolgár) – Omonia Nicosia (ciprusi) 2–1 (tj.: a CSZKA Szófia 3–2–es összesítéssel)

Maccabi Netanya (izraeli) – Uniao Leiria (portugál) 0–1 (tj.: az Uniao Leiria 1–0–ás összesítéssel)

Anortoszisz Famaguszta (ciprusi) – Kolozsvári CFR 0–0 (tj.: az Anortoszisz Famaguszta 3–1–es összesítéssel)

FC Midtjylland (dán) – Haka (finn) 5–2 (tj.: az FC Midtjylland kettős győzelemmel 7–3–as összesítéssel)

Lens (francia) – Young Boys (svájci) 5–1 (tj.: a Lens 6–2–es összesítéssel)

Artmedia Bratislava (szlovák) – FC Mika (örmény) 2–0 (tj.: az Artmedia Bratislava 3–2–es összesítéssel)

Valerenga (norvég) – Ekranas (litván) 6–0 (tj.: a Valerenga 7–1–es összesítéssel)

Erciyesspor (török) – Maccabi Tel Aviv (izraeli) 3–1 (tj.: az Erciyesspor 4–2–es összesítéssel)

Jablonec (cseh) – Austria Wien (osztrák) 1–1 (tj.: az Austria Wien 5–4–es összesítéssel)

Mattersburg (osztrák) – Basel (svájci) 0–4 (tj.: a Basel kettős győzelemmel, 6–1–es összesítéssel)

AIK Solna (svéd) – Metalurgs (lett) 2–0 (tj.: az AIK Solna 4–3–as összesítéssel)

Vojvodina (szerb) – Atlético Madrid (spanyol) 1–2 (tj.: az Atlético Madrid kettős győzelemmel, 5–1–es összesítéssel)

Groclin (lengyel) – Tobol (kazah) 2–0 (tj.: a Groclin kettős győzelemmel, 3–0–ás összesítéssel)

Zenit (orosz) – Zlate Moravce (szlovák) 3–0 (tj.: a Zenit kettős győzelemmel, 5–0–ás összesítéssel)

Galaci Otelul – Lokomotiv Szófia (bolgár) 0–0 (tj.: a Lokomotiv Szófia 3–1–es összesítéssel)

Suduva (litván) – Brann Bergen (norvég) 3–4 (tj.: a Brann Bergen kettős győzelemmel, 6–4–es összesítéssel).