Csak a házigazdák lepődtek meg

A Nagyváradi D&C VSK kézilabdacsapata csütörtökön a Ploiesti-i Uztel vendégeként győzött a férfi Nemzeti Liga második fordulójában. A meccs legjobbjainak a két váradi kapus bizonyult.

Az újonc váradi legénység ploie§ti-i győzelme tulajdonképpen egyfajta szenzációnak számít, azonban azt is tudni kell, hogy a mérkőzésre utazás előtt mind a játékosok, mind az edző magabiztosan így nyilatkozott: „Győzni megyünk Ploie§tre, nem kikapni vagy csak egy pontot szerezni!” Vagyis ők már akkor tudták, hogy a végső sípszóig harcolni fognak a győzelemért, és így is lett, hiszen Narcis Câtu utolsó másodpercben szerzett találatával nyertek Adrian Rus edző tanítványai 29–28 (16–17) arányban. Pedig házigazdáik az első fordulóban nem mást, mint a címvédő Konstancai VKK-t iskolázták le hat gól különbséggel.

Drámai végjáték

Ahogy a vendégek, ugyanúgy a házigazdák is a maguk javára dönthették volna el a találkozó végkimenetelét, lévén hogy a mérkőzés – az első perctől az utolsóig – végig kiegyensúlyozott volt, olyannyira, hogy az első játékrész végén mindössze egy gól volt az Uztel előnye, az is csak azért, mert két nagyszerű váradi lehetőség kihasználatlanul maradt.

A második felvonásban igen „erősen” indított a D&C VSK: percek alatt fordított az eredményen, miután csatárai zsinórban ötször találtak a ploie§ti-i kapuba, miközben Borodi hálója csupán egyszer rezdült. Másfél perccel a vége előtt aztán 28–28-ra alakult az eredmény, s mindkét oldalon sorra maradtak ki a helyzetek, ám hat másodperccel a lefújás előtt Adzics átadását Câtu vágta a kapuba, beállítva a végeredményt: Uztel–D&C VSK 28–29! A váradi együttesben a következő játékosok kaptak helyet: Borodi, Dojcinovici – Simeria, Libert, Munea, Nedelcu, Câtu, Alexandru, Nemenco, Cârstoaia, Tasca, Steriu, Adzici, Telehuz, Mateas és Albu. Narcis Câtu (a labdával) sorsdöntő gólt lőtt Ploiesti-en, s győzelemükkel a váradiak továbbra is másodikok

Nemzeti Liga

A férfi kézilabda Nemzeti Liga 2. fordulójában született eredmények: Konstancai VKK–Bukaresti Dinamo 27–21 (13–10), Temesvári Izometal–Suceavai Bucovina 27–29 (9–15), Bukaresti Steaua–Resicabányai UKM 36–35 (18–18), Nagybányai Minaur–Caracali Romvag 28–27 (11–12), Târgu Jiu-i Pandurii–Bákói Stiinta 26–33 (11–15), Medgidiai VSK–Székelyudvarhelyi KC 25–25 (15–14), Ploie§ti-i Uztel–Nagyváradi D&C VSK 28–29 (17–16).