Borson kötelezett az első hely

Szerdán délben a borsi labdarúgó pályán rendezték a harmadik liga 17. fordulójában elmaradt Kolozsvári Sănătatea–Félixfürdői Lotus-Luceafărul közötti mérkőzést. A csata 1–4-el zárult.

Mivel a rendező kolozsváriak nem tudtak megfelelő játékteret biztosítani a bajnoki mérkőzés lebonyolítására, megegyezett a két klub vezetősége, hogy a szentjánosi pályán rendezik a mérkőzést, a helyszín mégis a semleges Bors lett, nehogy utólag bármiféle reklamációval élhessenek a Szamos-partiak, esetleg a Lotushoz hasonlóan, feljutásra aspiráló alakulatok.

Az elmúlt héten, péntek délután ugyanis olyan borzalmas sártenger volt a használandó kincsesvárosi pályán, hogy sem a megfigyelő, sem a játékvezető nem engedélyezte a játékot! Ami pedig a szerdai találkozó első félidőbeli színvonalát illeti, azon nem igen látszott, hogy az egyik legénység jelentős pontkülönbséggel a bajnoki tabella élén áll, a másik pedig a sereghajtó, amely tulajdonképpen „hazai pályán” játszott, s így a volt élvonalbeli játékos, Cristian Vasc tanítványai egyáltalán nem játszottak alárendelt szerepet.

Lehetett jobban is

Az első játékrészben már valószínűleg a rövidesen kezdődő vakáció tudatával játszottak a fiúk – próbálta mentegetni tanítványait a szünet végén Ciocan edző. A félidei öltözőbeli menetrendszerű fejmosást követően ugyanis egészen más bihari csapat lépett pályára. Letették a földre a labdát, és rövid, ám nagyon gyors passzokkal közelítették meg a kolozsváriak kapuját. A gólok története: a 10. percben Ember szabdrúgása után a kapu előtti sárban megpattant a labda, s becsapva a kapust a hálóba vágódott (0–1); a 18. percben Moldovan mintegy 14 méterről leadott lövéssel egyenlített (1–1). Öt perccel  a szünet előtt a hátvéd Mu§uroaia felfutott és Cipău beadásából megszerezte csapatának másodszor is a vezetést (1–2). A második játékrészban aztán ment minden mint a karikacsapás: a Lotus-Luceaf[rul – Şuteeu és Ţârlea révén – még kétszer a hálóba talált az utolsó sípszóig, miközben több lehetőséget is elpuskázott, ám jól és tetszetősen játszott.

III. Liga

Két mérkőzést is pótoltak tegnap a labdarúgó harmadosztály 6. csoportjában: a 9. fordulóbanelhalasztott összecsapáson: Nyárádtői Unirea–Mikolai Turul 2–1, míg a 17. fordulóban elmaradt mérkőzésen: Kolozsvári Universitatea 1919–Félixfürdői Lotus-Luceafărul 1–4.

Az állás:

1.      Félixfürdő              17     13     2       2       40–14         41

2.      Nagybánya            17      10     4       3       34–14         34

3.      Sz. Someşul         17     10     4       3       32–17         34

4.      Régen                     17     10     1       6       28–17         31

5.      Beszterce             17     9       2       6       35–24         29

6.      Dési Unirea           17     8       5       4       23–18         29

7.      Trans-Sil               17     6       7       4       18–11         25

8.      Gaz Metan            17     7       4       6       28–26         25

9.      Szováta                 17     6       6       5       21–24         24

10.    Nyárádtő               17     7       2       8       18–23         23

11.    Belényes              17     6       4       7       15–17         22

12.    Mikola                   17     6       2       9       27–35         20