Biztos siker Románia ellen

A magyar férfi vízilabda-válogatott 12–8-ra nyert Románia ellen a trieszti olimpiai selejtezős torna 3. fordulójában, kedden délután és nagy esélye van a négy közé jutni.

A Kanada elleni igen kellemetlen döntetlen után kedden Románia ellen javíthatott az Európa-bajnoki bronzérmes magyar férfiválogatott. A mérkőzés elején úgy is tűnt, hogy Benedek Tibor együttese ezúttal sima győzelmet arat. Hosnyánszky Norbert szép góljával nem egész három perccel az első negyed vége előtt már 4–1-re is vezettek a magyarok. Aztán megint jött a rövidzárlat. Bár Varga Dénes találata már 5–2-es vezetést eredményezett, sorozatban három román gól következett. Vámos Márton bombájának köszönhetően ismét a magyar csapat vezetett a nagyszünetben (6–5).

Szívósak voltak

Aztán ismét magyar percek következtek. Sorozatban Zalánki Gergő, Varga Dénes és Manhercz Krisztián vette be a román kaput. Az utolsó negyednek így 10–6-al vágtak neki a csapatok. Az Európa-bajnokság után a keretbe visszakerülő, remekül védekező Szivós Márton szerezte végül a magyar csapat 11. és 12., azaz utolsó két gólját (összesen négyig jutott a meccsen). A magyar válogatott végül négy találattal, 12–8 arányban nyert. Benedek Tibor együttese ezúttal sem erőltette túl magát, de ez is elég volt a győzelemhez a szerényebb képességű rivális ellen. Valószínűleg a csúcsformát holnapra tartogatta a csapat, amikor is a negyeddöntőben az olimpiai kvalifikációért száll vízbe. Nem mindegy, hogy ki ellen…

Mestermérleg

BENEDEK TIBOR, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: – fontos, hogy megmaradjon a lendület és a jó egyéni teljesítmények, mert most sok ilyet láttam. Mind a két félidőben hat gólt lőttünk, a másodikban jóval kevesebbet kaptunk, azok az átlövések, amelyek az első két negyedben bejöttek a románoknak, a második kettőben már nem. DEJAN SZTANOJEVICS, a román válogatott szövetségi kapitánya: – szerettünk volna nyerni és miután háromgólos hátrányból felzárkóztunk, úgy tűnt, van is erre esélyünk. A második félidőben sajnos már nem tudtuk tartani a magyarok tempóját, hiába küzdöttünk, kevés gólt szereztünk, a folytatásban szeretnénk javítani és bejutni a negyeddöntőbe.

További keddi eredmények, A csoport: Szlovákia–Kanada 9–11, Franciaország–Oroszország 12–11; B csoport: Hollandia–Németország 9–8, Dél-Afrika–Kazahsztán 6–11, Spanyolország–Olaszország 9–8.

Jegyzőkönyv:

MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 12–8 (4–2, 2–3, 4–1, 2–2), Trieszt, 50 néző. Vezette: Gomez (olasz), H. Smit (holland). Gól – emberelőnyből: 7/4, illetve 8/0; gól – kettős emberelőnyből: 1/0, illetve –; gól – ötméteresből: 1/1, ill. –. Kipontozódott: Ghiban (23. p.). MAGYARORSZÁG: NAGY V. – Erdélyi (1 gól), Varga Dénes (2), Varga Dániel, HÁRAI (1), SZIVÓS M. (4), Vámos 1. Csere: Decker Á., Bedő, Hosnyánszky 1, Manhercz K. 1, Zalánki 1 ROMÁNIA: Stonescu – NEGREAN (3), M. Gheorghe (1), Ghiban (1), C. Radu, Popovicu, Buşilă. Csere: Goanţş, TEOHARI (2), Chioveanu (1), Szabó R., Oanţă.