Az utolsó percekben dőlt el

A labdarúgó III. Liga 6. csoportjában rendezett Szatmárnémeti Olimpia – Máramarosszigeti Marmaţia találkozón az utolsó negyed órában születet a mérkőzés négy találata, bár az első félidőben mindkét csapat gólt szerezhetett volna.

Mihovici be is talált, azonban a játékvezető érvénytelenítette a gól: a csatár azelőtt szabálytalankodott a kapussal szemben. Később Téger a gólvonalról szedett ki egy labdát, mely Moldovan kapujába tartott, a szünet előtt pedig Tempfli találta telibe a kapufát. A 73. percben előbb Shannat, majd Zsiga vette be Paşca kapuját. A 86. percben Balázs használ ki egy védelmi hibát, a lefujás előtt azonban Tempfli gólja után ismét kettőre növekedett az előny.

Közel a sikerhez

A Mikolai Turul közel volt a sikerhez a Balázsfalvi Inter otthonában. A két csapat Solomeş gólja után mehetett pihenőre. A fordulás után hamar egyenlített a hazai csapat, majd a 70. percben fordítot, egy védelmi hiba után pedig már kettőre növelte előnyét az Inter. A 85. percben Puţi az általa kiharcolt 11–est értékesítette, azonban ez kevés volt, hogy pontot szerezzen a Turul Balázsfalván.

III. Liga, 6. csoport

13. forduló: Szatmárnémeti Someşul – Félixfürdői Lotus Luceafărul 5–3, Szatárnémeti Olimpia – Máramarosszigeti Marmaţia 3–1, Balázsfalvi Inter – Mikolai Turul 3–2, Nyárádtői Unirea – Marosvásárhelyi Gaz Metan 3-1, Szászrégeni Avântul – Kolozsvári Sănătatea 3-1, Belényesi Bihorul – Nagyváradi FC Bihor II 2-0, Szovátai Mobila – Nagybányai FC 1-1, Kolozsvári U 1919 – Besztercei Gloria II 2-3, Marosvásárhelyi Trans Sil – Dési Unirea 0-0.

1. Luceafărul        13        9          2          2          28–13    29

2. Avântul              13        9          0          4          23–11    27

3. Someşul          13        7          4          2          24–11    25

4. Nagybánya      13        6          4          3          24–12    22

5. Dési Unirea     13        6          4          3          17–12   22

6. Trans Sil          13        5          6          2          14–6       21

7. Gloria II             12        6          2          4          24–18    20

8. Mobila               13        5          5          3          12–12    20