Az Extrem is „kipipálva”

Szatmárnémeti – Továbbra is veretlen Palkó János együttese az A–osztályos bajnokság tavaszi idényében: a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda–csapata a Nagybányai Extrem otthonában sima sikert aratott.

Ősszel a Nagybányai Extrem férfi kézilabdacsapat edzőjeként, ma pedig már a Szatmárnémeti VSK szakvezetőjeként győzött Palkó János technikai igazgató együttese Ioan Gerhard csapata ellen.

Gerhard – aki korábban női csapatok kispadján sokkal nagyobb sikereket ért el – már nem tudta annyira ösztözni a nagybányai legénységet, mint ahogy azt tette Palkó az A–osztályos bajnokság őszi idényében. Akkor a VSK tíz góllal veszített Nagybányán, majd a szatmári visszavágón az Extrem – még mindig Palkó irányítása alatt – 50 percen keresztül egyenlő ellenfele volt a VSK–nak. Ma délelőtt viszont alig tanusított valamilyen ellenállást az Extrem a szatmári legénységgel szemben, így 5 perc után már 4–1–re vezetett a VSK. A nagybányaiak a 14. percben még felzárkoztak egy gól különbségre, azonban a következő negyed órában csak két alkalommal tudták bevenni a kitünő formában végő Cioroiu kapuját. AVSK játékosai viszont legtöbb támadásukat gólra váltották, a szünetig pedig nyolc gól előnyt gyűjtöttek be.

A második félidőben folytatódott a nagybányaiak ötlettelen játéka, míg túloldalt a szatmáriak már a biztos előny megőrézésére törekedtek. A különbség a 45 percben tizenkettő, az 53. percben pedig tizenhárom gól is volt, a végére viszont „csak” nyolc góllal győzött Palkó csapata (ezúttal a VSK szakvezetője) Gerhárdéval (az Extrem edzője) szemben.

Palkó vezetésével egyébként a VSK továbbra is veretlen a bajnokság tavaszi idényében.

Férfi kézilabda, A–osztály, D csoport, tavaszi idény, 4. forduló, eremények

Nagybányai Extrem – Szatmárnémeti VSK 23–31 (8–16), Tordai Potaisa – Szászsebesi CSM  21–36 (8–22), Nagybányai HC Minaur II – Kolozsvári U Transilvania 27–40 (10–20), Besztercei HCM – Kolozsvári HC Napoca 37–24 (15–13).

1. K–vári U         18        18        0          0          734–452           36

2. Beszterce      18        13        1          4          653–468           27

3. Szatmár         18        12        0          6          535–513           24

4. Szászsebes  18        11        1          6          629–524           23

5. Minaur II         18        8          1          9          564–614           17

6. Extrem            18        6          1          11        566–626           13

7. Potaisa           18        2          0          16        516–775           4

8. K–vári HC      18        0          0          18        503–728           0