A szatmáriak nyerték a taktikai csatát

A szatmári lányok (fehér mezben) dobásai pontosabbak voltak szombat este
A női kosárlabda–bajnokság őszi idénye a legrosszabbkor ér véget, ugyanis a Szatmárnémeti VSK játékosai most kezdenek belejönni a játékba, meccsről–meccsre jobb teljesítményt nyújtanak. A szombati bajnokit is a „piros–fehérek” irányították.

A jobbik csapat nyerte a női kosárlabda A–osztály 14. fordulójának a rangadóját, a Szatmárnémeti VSK – Gyulafehérvári CSU találkozót. Dan Fleşreiu edző tanítványai ugyanis nagyon jó teljesítménnyel kilenc ponttal verték a vendég Fehér megyei együttest, amelynek kispadján a VSK egykori menedzsere, Éles Péter ült.

A szatmári lányok majdnem végig vezettek az eredményjelzőn. A fehérváriak 2–4–re, majd 6–7 arányban vezettek az első öt percig, azt követően viszont a VSK vette át az irányítást, és a nagyon jó napot kifogó Melissa Washington pontjaival a 7. percben már 15–10–es szatmári vezetést mutatott az eredményjelző. A különbség az első pihenőig kilencre nőtt (22–13), gyakorlatilag itt dőlt el a meccs. Bár a 14. percben tizenhatra növelte előnyét a vendéglátó együttes (34–18), a 29. percben pedig a különbség négyre csappant (49–45), a negyedek végére mindig sikerült a kilenc (36–27 a félidőben), vagy nyolc pontos (53–45 a harmadik negyed végén) VSK–előnyt megőrizni.

Tomas Bilek edző tanítványai az utolsó felvonásban is felzárkóztak négyre (57–53, 34. perc), viszont a fáradság rányomta a bélyegét a vendégek játékára, és a pontosabban játszó szatmáriak visszaállították a kilences előnyt a végére.

A találkozót egyébként dupla–duplával zárta Washington (14 pont, 10 lepattanó), Claudia Pop volt a legjobb pontdobó (19) és az irányító Amra Mehmedic volt a leghatékonyabb játékos (20 pontos hatékonysági mutató).

„Ma (szombat – szerk. megj.) a jobb csapat győzött. Ennyit bírtunk öt játékossal. A játékosainkra nem lehet panaszunk, hiszen az őszi idényben messze túlteljesítették az elvárásainkat” – nyilatkozta a találkozó után a gyulafehérváriak szatmárnémeti csapatmenedzsere, Éles Péter.

„Én nagyon örülök annak, hogy Gyulafehérvárnak is van egy nagyon jó csapata, és ezért gratulálok Péternek – mondta egykori kollégájának Dan Fleşeriu. – A mérkőzésről azt kell mondanom, hogy egy nagy taktikai csata folyt a pályán, ez kicsit a játék minőségének rovására történt. Viszont annak örülök, hogy a játékosaim végre követték utasításaimat. Remélem, hogy ezzel a lendülettel fejezzük be az évet, mert Craiován egy nagyon nehéz meccs vár ránk. Hogy mit hoz a jövő, arról a jövő hét elején beszélünk” – tette hozzá a szakvezető.

A mérkőzés krónikájához még hozzátartozik, hogy a szatmári közönség jelesre vizsgázott. Rangadóhoz illő hangulatot keltve „hatodik játékosként” segítették hozzá a VSK–t az idénybeli 10. győzelméhez az idei utolsó hazai találkozón.

Női kosárlabda,A–osztály, 14. forduló

Szatmárnémeti VSK – Gyulafehérvári CSU 73–64 (22:13, 14:14, 17:18, 20:19).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok). Pop (19, 3, 5), Mehmedic (14, 3, 7), Orosz (6, 0, 1), Washington (14, 10, 0), Ivan (11, 4, 3), Părău (7, 4, 3), Walker (2, 9, 1).

Temesvári Danzio – Marosvásárhelyi Nova Vita 78–71, Rapid – Brassói Olimpia 75–81, Kolozsvári U – Bukaresti Olimpia 71–61, Sportul Studenţesc – Poli Iaşi 94–73, Sepsiszentgyörgyi BBall 6 Sepsi BC – Nagyváradi U VSK 65–71, CSM Târgovişte – SCM Craiova 102–45, BCT Alexandria – Aradi ICIM 41–72.

A bajnokság állása:

1. Tâgovişte 30 pont/15 mérkőzés, 2. Gyulafehérvár 27/15, 3. Alexandria 26/14, 4. Marosvásárhely 25/14, 5. Arad 25/14, 6. SZATMÁRNÉMETI VSK 24/14, 7. Craiova 23/14, 8. Temesvár 22/14, 9. Brassó 21/15, 10. Sportul 20/14, 11. Kolozsvár 19/15, 12. Rapid 18/14, 13. Olimpia 17/14, 14. Nagyvárad 17/15, 15. Iaşi 16/14, 16. Sepsiszentgyörgy 15/15.