A Rapid mentette meg a románok becsületét

Úgy tűnik, az UEFA Kupa is nagy falat a Dinamo labdarúgó–csapatnak. Csütörtök este ugyanis tehetetlen volt a svéd bajnoki címvédővel, az Elfsborggal szemben.

Bár Claudiu Niculescu már a 8. percben megszerezte a vezetést a Lia Manoliu Stadionban rendezett mérkőzésen, alig másfél perccel később a svédek egy hatalmas védelmi hibát kihasználva Keene révén egyenlítettek. A Dinamo hátvédsorának hibái itt nem értek véget. Liviu Goian ugyanis ismét magára hagyta a Keenet, aki baloldalról, éles szögből lötte ki Lobonţ kapuját.

A második félidő elején még próbálkozott a Dinamo, hogy legalább döntetlenre vigye a mérkőzést, azonban a fantázia nélküli támadások nem voltak eredményesek. Az utolsó percekben, Dănciulescunak adódott a legnagyobb lehetősége, azonban fejeséből a labda Willand kapujának felső lécéről pattant vissza.

Marad a svéd 2–1–es siker, így pedig nehéz dolga lesz Walter Zenga edző legénységének, hogy fordítson az Elfsborg otthonában, és bejusson sorozatban harmadik alkalommal az UEFA Kupa csoportkörébe.

„A csapatom mindent beleadott. Viszont a Dinamonál kialakult belső konfliktus rányomta bélyegét csapatom teljesítményére. Ha ezek a gondok nem léteztek volna, akkor most is Rednic ülne a Dinamo kispadján” – magyarázta Zenga.

A Rapidnak viszont sikerült gólnélküli döntetlent játszania a Német Kupa–győztes, az 1. FC Nürnberg otthonában. Az UEFA Kupa első fordulójában Cristiano Bergodi edző legénysége hatalmas lendületben kezdett, azonban a németek védelmi sora és a kapusuk is nagy formában volt, így sikerült hárítani a Rapid támadásait.

A Rapid egyébként az egyetlen román klubcsapata, mely ezen a héten nem kapott ki az európai kupasorozatokban. A SteauaPárgában elszenvedett veresége után, és a Dinamo hazai kudarca után Bergodi csapata mentette meg a románok becsületét, bár ez valószínüleg érződni fog majd az UEFA által vezetett koeficiens táblázatban. Az utóbbi évek jó teljesítményének köszönhetően ugyanis a következő kírásban két BL–, és már négy UEFA Kupa–szereplője lesz Romániának. Meddig…?

RSC Anderlecht (belga) – Rapid Wien (osztrák) 1–1

Hapoel Tel-Aviv (izraeli) – AIK Solna (svéd)

Lens (francia) – FC Köbenhaven (dán) 1–1

Liteksz Lovecs (bolgár) – Hamburger SV (német) 0–1.

A visszavágókat október 4–én rendezik. A párharcok győztesei bejutnak a csoportkörbe.