A helyzetkihasználás döntött

Az eredmény ugyan nem tükrözte a játék képét, de összességében a helyzeteit jobban kihasználó Félixfürdői Lotus-Luceafarul megérdemelt győzelmét hozta a megyei focirangadó.

Rangadónak harangozták be a Nagyváradi Bihar FC–Félixfürdői Lotus-Luceaf[rul összecsapást, aztán az időjárás közbeszólt: a zuhogó eső miatt nem láthattunk szép játékot, viszont nagy küzdelmet annál inkább. Mindkét együttes tagjai bizonyítani akartak, hajtotta őket a becsvágy egyik oldalon, s a tabella elején való maradás a másikon. A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, ±uteu már az első percben „beköszönhetett” volna, ám fejese a kapu fölé szállt. Nem késett a válasz, amelyet Lukács adott meg: a jobb szélen kapott labdát, bevezette azt a 16-oson belülre, ám lövés helyett megállította a pöttyöst, majd laposan, de erőtlenül középre lőtt, ahol a Lotus védői felszabadítottak. A 11. percben újra megmozgatták Bontát, ezúttal Târleán volt a sor, akinek a fejesét kellett hárítania a váradi portásnak, majd egy perccel később Bustea lőtt fölé nyolc méterről. A kihagyott helyzetek megbosszúlták magukat: a 19. minutumban Lukács megmutatta, hogy helye van a felnőtt csapatnál, ugyanis az első helyzetéből (klasszis megoldással csapta be a lesreállítással próbálkozó védőket, majd 16 méterről) gólta lőtt – 1–0.

Két hiba, két gól

A kapott gól nem szegte kedvét a vendégeknek, tovább rohamoztak, s Ember (23. p.) majdnem gólt szerzett, de Bonta újra szögletre tudott menteni. Nem úgy a 38. perceben, amikor ismét Ember lőtt, ezúttal 35 méterről, a kinnt álló váradi kapus újheggyel a lécre ütötte a labdát, s az érkező Letannak már csak formalitás volt a kapuba juttatni a labdát (1–1). Az első félidő ráadásában egy bal oldalról érkező beadásnál ismét rosszul helyezkedett a hazai hálóőr, s ezúttal a védői is „besegítettek”, mert egyedül hagyták a hosszú sarkon Letant, aki a kapuba kotorta a játékszert (1–2).

A legjobb időhúzás

A második játékrész 15. percében Lukács lopta el a labdát Mu§uroaiatól, lövés helyett kicsitt hosszan szöktette magát, de még így is elpöckölte a pöttyöst Câmpan elől, ám Popescu hat méterről(!) mellé lőtt. Támadgatott a váradi alakulat, a Lotus meg védekezett, olykor nyolc emberrel is, közben meg tördelte a játékot, s húzta az időt. S mi a legjobb időhúzás? Ha persze, ha gólt lősz! Ez pedig ±uteunak jutott eszébe a leghamarabb, huszonötről lőtt, a labda a felső lécről visszapattant a leghamarabb eszmélő, Jurgehoz, aki az első labdaérintésre gólt lőtt (1–3). Lukácsnak lett volna még alkalma szorosabbá tenni az eredményt a 83. percben, de Andor lövése után a Câmpanról kipattanó labdát nem tudta a hálóba juttatni, mert a 40 éves kapusnak jobb volt a reflexe, s másodszor is elkanalazta a „bőrt”. Ha nem is a jobbik csapat nyert, de az biztos, hogy a helyzeteit jobban kihasználó alakulat megérdemelt győzelmét hozta a megyei rangadó…

Lukács (kék mezben) egymaga küzdött a vendég védőkkel

Jegyzőkönyv

Nagyváradi Bihar FC II.–Félixfürdői Lotus-Luceafarul 1–3 (1–2). Városi stadion, mintegy 150 néző. Gólszerzők: Lukács (19. p.), illetve Letan (38. és 45+2. p.), Jurge (81. p.). Sárga lapok: Bulz, Pocian, Totoroata, illetve Bu§tea, Ardelean, Suteu. Piros lap: Mircea Lucian Ciocan (52. p.). Játékvezető: Virgil Luca (Temesvár), partjelzők: Cristian Plesa és Vlad Screciu (mindketten Temesvár). Szövetségi megfigyelő: Mircea Ciglenean (Kolozsvár).

Bihar FC II.: Bonta – Totoroata, Bulz, Pintea, Andor (85. p. R. Ardelean) – Ban (58. p. Popescu), Pocian, Farcuta, Balla (46. p. Lobont) – Széles (74. p. Magda), Lukács. Edzők: Horia Radulescu és Gergely Sándor.

Lotus-Luceafarul: Câmpan – Letan, Musuroaia (65. p. Cipau), Cr. Ardelean, Iova – Bu§tea (79. p. Jurge), Ember, Filip (86. p. Ghilea), Anton – Târlea, Suteu (86. p. Farcau). Edző: Mircea Lucian Ciocan.

III. Liga tabella

A 7. fordulóban született eredmények: Nyárádtői Unirea–Dési Unirea 0–0, Régeni Avântul–Besztercei Gloria II. 2–0, Belényesi Bihorul–Szovátai Mobila 0–0, Nagyváradi Bihar FC II.–Félixfürdői Lotus 1–3, Marosvásárhelyi Gaz Metan–Máramarossziget ’96 2–0, Balázsfalvi Inter–Marosvásárhelyi Trans-Sil 0–1, Szatmárnémeti Somesul–Kolozsvári Universitatea 1919 2–0. A Kolozsvári Sanatatea–Mikolai Turul és a  Szatmárnémeti Olimpia–Nagybányai FC mérkőzéseket ma játsszák.