2010.06.15. 13:19

Ezüstérmes szatmári sporttáncpáros

<p>Három versenyszámba indult a temesvári Beroque Kupa viadalán a Szatmárnémeti Dans Club ’92 sporttáncpárosa, George Rîpan és Arina Istratii.</p>

Á  6–9 évesek Open Standard, az Open Latino és az E-osztály versenyében is döntőbe jutottak a Ioan és Gabriela Mergheş edzőpáros tanítványai. Az előbbi versenyszámban a dobogó második fokára állhattak fel, míg a másik két kategóriában a negyedik, illetve ötödik helyen zártak.
Jól szerepelt a több mint 300 versenypárost felsorakoztató mezőnyben a Vonház Erik, Vonház Ingrid kettős is. A szatmáriak az E-osztály 10–11 évesek viadalában az 5. helyen zárt, illetve elődöntősök voltak az Open Latino és Standard versenyszámokban,
Az edzőpáros ugyanakkor elmondta, hogy júliusban intenzív sporttánc-tanfolyamot (heti három edzés) fognak rendezni a szatmárnémeti Unio Iskolacsoport tornatermében. Három csoportban zajlanak majd a tanfolyamok: 5–7 éveseknek, 8–13 éveseknek, illetve 14 éven felülieknek. „A kezdők mellett tapasztalt táncosokat is várunk az edzésekre” – mondta Ioan Mergheş. Bővebb felvilágosítás kapható a 0722–429934, a 0751–292288, vagy a 0261–711777–es telefonszámokon.