2008.04.25. 18:29

Szégyenteljes belényesi vendégjáték

<p>Kritikán aluli színészi játékkal fűszerezett roppant gyenge mérkőzést produkált tegnap a Belényesi Bihorul Nagyváradon. Jelest csak a fetrengésekre és szimulálásokra kaphattak volna.</p>

Jó hangulatú, helyzetekkel tarkított, jónak mondható játékot eredményezõ mérkõzésnek indult a Nagyváradi bihar FC II.–Belényesi Bihorul harmadosztályú bihari focirangadó, ráadásul már igen korán, a 10. percben gólnak Széles beadását Floru helyezte a kapuba, 1–0) örülhetett a hazai közönség, amelynek tagjai még azt sem nagyon bánták, hogy a 26. percben Boldor távoli szabadrúgásból egyenlített (1–1). Nem bánták, mert volt látnivaló, iram, férfias harc és szinte minden a repertoárból, ami a nagybetûs Labdarúgáshoz kell. De...

A második félidõben a vendégek a futballpályákra nem való jelenetekkel rondították el a meccset, apró darabjaira tördelték szét azt, s bevallom õszintén: ebben a játékrészben szégyeltem, hogy bihari szurkoló vagyok! A Bihorul labdarúgói többet fetrengtek a földön, mint álltak a saját lábukon, s ennek következtében, a már korosodó – orvosi feledatokat ellátó – hölgy szinte ugyanannyit szaladt a második 45 percben pályara be, s onnan ki, mint egy átlagos labdarúgó a téli alapozás alkalmával a hegyekben. A játékvezetõ mindezt csak tetézte ítéleteivel: két tizenegyest nem fütyölt be a hazaiaknak, a Poceannak felmutatott második sárga lapja ellenére nem állította ki a belényesi játékost, s a hat perces hosszabbítást a felére csökkentette. Mindezek ellenére nem állítható, hogy a Bihar gyõzelmet érdemelt volna, de mi szurkolók sem azt, hogy ekkorát rúgjanak bele a szó szerint vett játékba. Szégyen…

Gond nélkül

A listavezetõ Félixfürdõi Lotus Luceafarul a szentjánosi pályán fogadta tegnap délután a jóképességû Szatmárnémeti Somesul legénységét és  2–1 (2–1) arányban bizonyult jobbnak ellenfelénél. Az elsõ találat a 2. percben esett, amikor a figyelmetlen és lassú, ám kosárlabdázó méretû vendégvédõk mellett Suteu a hálóba vágta a labdát. Három perccel késõbb egyenlített a szatmárnémeti Micas a hazai kapus, Goia jóvoltából, aki csak a labda árnyékára vetõdött. A 11. percben a második félixfürdõi találat is a Suteu nevéhez fûzõdött: egy távoli, éles beadást fejjel védhetetlenül csúsztatott az ellenfél hálójába. A második játékrészben szinte végig csak mezõnyjáték folyt a pályán, kapura lövés alig történt, s így maradt a szünet elõtti eredmény.