A férfi kosarasok nyolcadik veresége

A Leonardo VSK A-osztályú férfi kosárlabdázóinak az idei pontvadászat őszi idényében mindössze egyetlen skalpot sikerült begyűjteni. Így nem valósíthatják meg céljukat : a legjobb nyolc között végezni.

Kilenc mérkőzésből csupán egyet sikerült megnyerni a Nagyváradi Leonardo VSK kosarasainak, s az is oly régen volt, hogy nagyon sokan talán el is felejtették, hogy a harmadik fordulóban a Targovistei BC 75–61 arányban veszített az Antonio Alexe arénában! Azóta (sem azelőtt) semmi…. Szombaton a Ramnicu Valcea-i BC vállalta a „hóhér” szerepét, s 72–60 (15–15, 16–6, 18–14, 23–25) arányban bizonyult jobbnak a Kósa, Veres edzőpáros tanítványainál.

Az első negyed után ugyan még reménykedhettek a váradiak, ám a második tíz perc alatt mindössze hat (6!) pontot sikerült szerezniük. Ezt követően pedig már hiába erőlködtek és futottak az eredmény után, nem sikerült hátrányukatbehozni, hiába nyerték meg a negyedik negyedet. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a 33. percben az addig jól játszó váradi Reddick öt személyi hibával kipontozódott. A nő bajnokságban: Kolozsvári Universitatea–Nagyváradi Egyetem VSK 87–54.

Az első osztályú férfi kosárlabda-bajnokság 9. fordulójában született eredmények: Kolozsvári Mobitelco–Brassói Cuadripol 103–97, Bukaresti Rapid–Nagyszebeni Atlassib 66–74, Târgovistei KK–Bukaresti Dinamo 68–89, Râmnicu Vâlcea-i KK–Nagyváradi Leonardo VSK 72–60, Szászmedgyesi Gaz Metan–Otopeni-i SK 87–77, Pite§ti-i BCMUS Arges–Temesvári Elba 78–72, Marosvásárhelyi KK–Ploiesti-i Asesoft 77–81.