Áprilisban zajlik Szatmárnémetiben az 5–ös Számú Általános Iskolában az „Így neveljünk” című, szülők számára szervezett tanfolyam, Mekker Melinda és Földes Ildikó tanítók vezetésével, amely egy módja a szülők prevenciós nevelési informálásának és támogatásuknak. A tanfolyamra az iskolába járó diákok szülei közül 9–en jelentkeztek. Az eddigi foglalkozások nagyon jó hangulatban zajlottak, a szülőket lenyűgözte a nagy mennyiségű információs anyag, amit a pedagógusok eléjük tártak. A jelentkezők aktívan részt vettek a szituációs játékokban, és nagyon élvezték azokat a foglalkozásokat is, amelyek során tesztelték a személyiségüket, és segítettek abban, hogy jobban megismerjék önmagukat. A csoport 6 hónap múlva újra találkozik majd, hogy megvitassák, kinek milyen eredményeket sikerült elérni az itt elsajátított módszerek segítségével.
A megelőzés a cél
Az utóbbi években jelentősen megváltoztak a család személyiségformáló szerepéről vallott nézetek — magyarázza Mekker Melinda tanítónő.
— Azt mindig is tudtuk, hogy a család befolyásoló ereje óriási, de fel kellett fedeznünk, hogy ez a befolyás eddigi elképzeléseinket felülmúlja. A szülők életszemlélete meghatározza gyermekeik nevelésének stílusát. A nevelési mód hozzájárul a gyermeki énkép kialakításához. Tulajdonképpen megelőzésként, prevencióként olyan szülőknek szerveztük, akik még nem küszködnek olyan nevelési problémákkal, amelyeket csak szakember orvosolhatna, kapcsolatuk a gyermekükkel egészséges. A szülők általában akkor vélik a nevelést nehéznek, amikor a gyermek számukra elfogadhatatlanul viselkedik, vagy amikor nem reagál a figyelmeztetésre. Minden gyermek csinál olyasmit, ami nem tetszik a szüleinek, ugyanakkor olyat is, ami a szülőket boldoggá teszi és büszkeséggel tölti el. Természetes, hogy minden szülő azt várja el gyermekétől, hogy helyesen viselkedjen. A kérdés az, hogyan érjük ezt el? A tanfolyamon abból az alapelvből indulunk ki, hogy igenis képesek vagyunk befolyásolni gyermekünk viselkedését. A bemutatott nevelési módozatokat bárki könnyedén elsajátíthatja a tanfolyam során, amelyek lehetővé teszik, hogy gyermekünk viselkedését befolyásoljuk — tette hozzá a pedagógus.
A kommentelés opció, a jó magaviselet kötelező! Moderációs elveinket itt olvashatja .