2018-as labdarúgó-világbajnokság-selejtező: Románia-Dánia 0-0

0-0-ás döntetlennel ért véget vasárnap késő este a Kolozsvár Arénában a Románia és Dánia közötti labdarúgó mérkőzés a 2018-as világbajnokság E selejtezőcsoportjában.

Románia csapata igen szerény játékot mutatott, negyedik mérkőzésén nem képes egyetlen gólt sem lőni, és ezzel az eredménnyel jelentősen csökkentette az esélyeit, hogy kijusson az oroszországi világbajnokságra.

A hazai csapat összehozott néhány helyzetet, de a meccs végét egyértelműen a dán csapat uralta. Romániának az utolsó öt hazai mérkőzéséből egyet sem sikerült megnyernie.

Christoph Daum csapata viszonylag jól kezd, előbb Răzvan Marin (4), majd Keşerü (18) jut jó helyzetbe.

A dán csapat Eriksen (20) révén lő először kapura.

Keşerü a 25. percben második nagy helyzetét is kihagyja, a félidőt a vendégcsapat zárja jobban.

Ugyancsak a dánok kezdik jóbban a második játékrészt, Eriksent (47) Chiricheş blokkolja.

A román csapat utolsó helyzetére a 62. percben kerül sor, Chipciu lő éles szögből, de Schmeichel hárít.

A meccs végét fizikailag jobban bíró dánok közül Braithwaite (78) az oldalhálóba lő, Vestergaard (82) fejjel veszélyeztet, Joergensen (87) négy méterről nem találja el a kaput, Braithwaite (87) lő nagyot,Toşca belelép, Eriksen (90+1) pedig 20 méterről mellé bombáz.

Románia június 10-én játssza következő mérkőzését, Lengyelországban és csak egy győzelem tarthatja versenyben a továbbjutásért.

Románia – Dánia 0-0
Kolozsvár, Koloszvár Aréna: 26.895 néző
2018-as világbajnoki selejtező – E csoport

Csapatok:

Románia: 12. Ciprian Tătăruşanu – 22. Cristian Săpunaru, 6. Vlad Chiricheş (csapatkapitány), 3. Alin Toşca – 2. Romario Benzar, 8. Mihai Pintilii, 15. Răzvan Marin, 14. Iasmin Latovlevici (5. Dorin Rotariu, 76) – 23. Nicolae Stanciu – 7. Alex Chipciu (19. Andrei Ivan, 86), 13. Claudiu Keşerü (11. Denis Alibec, 63).
Edző: Christoph Daum.

Dánia: 1. Kasper Schmeichel – 4. Simon Kjaer (csapatkapitány 13. Mathias Zanka Joergensen, 46), 6. Andreas Christensen, 3. Jannik Vestergaard – 2. Peter Ankersen, 7. William Kvist, 19. Lasse Schoene (11. Martin Braithwaite, 69), 8. Thomas Delaney, 5. Riza Durmisi – 10. Christian Eriksen, 21. Andreas Cornelius.
Edző: Aage Hareide.

Játékvezető: Martin Atkinson; asszisztensek: Stephen Child, Stuart Burt; tartalék játékvezető: Anthony Taylor (mindannyian angolok)

FIFA megfigyelő: Georges Luchinger (Liechtenstein), játékvezetői megfigyelő: Boszko Jovanetics (Szerbia)

Az E csoport többi eredménye:

Örményország – Kazahsztán 2-0
Montenegró – Lengyelország 1-2

Öt forduló után a csoportot Lengyelország vezeti 13 ponttal a 7-7 pontos Montenegró és Dánia és a 6-6 pontos Rommánia és Örményország előtt, Kazahsztánnak 2 pontja van.